Epoksi basit bileşenler ya da kürlenmiş epoksi reçinesi mamulüdür. Epoksi reçineler, ayrıca poliepoksid olarak da bilinirler, epoksid grupları içeren, reaktif ön polimer ve polimer sınıfında yer alırlar. Bu epoksid fonksiyonel grupları genel olarak epoksi olarak adlandırılırlar.

Epoksi reçine, dolgu ve yapıştırıcı malzeme olması dışında, su yalıtımında derz dolgusu olarak kullanılmasını sağlayan birçok faydalı özelliğe sahiptir. Başta inşaat sektörü olmak üzere-özellikle onarım ve bakım alanlarında- birçok sektörde geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Özellikle su yalıtımında, epoksi reçinelerin en önemli özelliklerinden biri neme karşı dayanıklı olup böylece uygulandığı yerde suya karşı zemini koruyarak su yalıtımına yardımcı olmasıdır. Suya dirençli reçineler, boruların sabitlenmesi ve birleştirilmesi, tesisat onarım ve bakım alanları gibi farklı ve çok yönlü bir uygulama alanına izin verir. Epoksi reçine ile geliştirilmiş boyalar zemin kaplama ve dolgu malzemesi olarak kullanılabilir.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir